Czy taśmy przemysłowe mogą służyć jako materiał uszczelniający?

czarna taśma uszczelniająca

To, jak bardzo uniwersalnym materiałem jest taśma klejąca, wie praktycznie każdy. Taśmy przemysłowe znajdują zastosowanie nie tylko podczas różnego rodzaju prac budowlanych, ale także w trakcie różnego rodzaju napraw. Nadają się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i do amatorskich napraw. Grupa samoprzylepnych taśm przemysłowych jest stosunkowo szeroka i zawiera w sobie różne typy i rodzaje tego produktu, wykorzystywane do bardzo odmiennych prac. Bardzo wiele osób zastanawia się, czy użycie tak niepozornego materiału, jak taśma jest w stanie zapewnić odpowiednią szczelność.

Czy taśmy techniczne sprawdzą się jako uszczelnienie?

Dedykowanym rozwiązaniem jest taśma uszczelniająca. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj taśmy przemysłowej jest specjalnie przeznaczony do takich zadań. Nośnik pokryty jest z jednej strony bardzo mocnym klejem akrylowym, który świetnie klei się nawet do trudnych do klejenia powierzchni porowatych. Druga strona to jonomerowa, matowa folia.

Dużą zaletą tego produktu jest bardzo łatwe użycie – uszczelnienie za pomocą taśmy jest proste i nie wymaga specjalistycznych narzędzi, nie trzeba również czekać, aż klej wyschnie lub zwiąże łączone powierzchnie. Dzięki idealnemu dopasowaniu i dużej adhezji do powierzchni  daje gwarancję szczelności. Uszczelnienie za pomocą taśmy wygląda estetycznie i jest bardzo trwałe. Taśma po przyklejeniu daje się malować różnego rodzaju lakierami. W zależności od miejsca, które należy uszczelnić, można wybierać różne grubości, a nawet kolory (biały, szary, czarny)  taśmy uszczelniającej.

Gdzie można zastosować uszczelnienie z taśmy?

Uszczelnienie z taśmy przemysłowej sprawdzi się podczas różnego rodzaju prac budowlanych, na powierzchniach metalowych, szklanych czy plastikowych w konstrukcji przeszkleń i zadaszeń. Stosuje się je w branży motoryzacyjnej przy konstrukcji zabudowy samochodów ciężarowych i dostawczych oraz przy produkcji np. wagonów pasażerskich do uszczelniania spojeń blach na dachu wagonu.

Czy taśmy przemysłowe mogą służyć jako materiał uszczelniający?