Gdzie znajdują użytek taśmy rzepowe?

taśma rzepowa

Taśmy rzepowe są elementem stosowanym bardzo powszechnie. Znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i codziennym życiu. Spełniają nie tylko funkcję użytkową, ale w wielu przypadkach również dekoracyjną. Rzepy zbudowane są z dwóch taśm, z czego na jednej bardzo gęsto rozmieszczone są małe haczyki, natomiast na drugiej niewielkie pętelki. Po umieszczeniu jednej taśmy na drugiej powstaje niezwykle trwałe połączenie, które można wielokrotnie rozłączać i ponownie łączyć bez strat na jakości zapięcia.

W jakich branżach najczęściej wykorzystuje się taśmy rzepowe?

Ze względu na to, że można ich używać wielokrotnie, rzepy stanowią jeden z najczęściej stosowanych rodzajów zapięcia obuwia oraz odzieży. Świetnie sprawdzają się również w przypadku dodatków jak rękawiczki, plecaki, torby sportowe czy okryć wierzchnich. Tego rodzaju taśmy przemysłowe dostępne są w różnej kolorystyce, znajdują zastosowanie także jako element montażowy, bardzo często używany w przypadku sprzętu ogrodowego.

Rzepy można znaleźć również w różnego rodzaju sprzęcie medycznym i ratunkowym. Taśmy rzepowe samoprzylepne można zamocować na konkretnym materiale bez konieczności ich przyszywania. Są  one pokryte klejem kauczukowym lub akrylowym. Oba rodzaje zapewniają wysoką trwałość, a także odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne czy zmiany temperatury. Przemysł transportowy wykorzystuje taśmy do mocowania wszelkiego rodzaju plandek czy siatek.

W jakim jeszcze celu wykorzystuje się taśmy rzepowe?

Firmy zajmujące się marketingiem stosują taśmę rzepową do montażu reklam czy banerów. W przemyśle motoryzacyjnym za pomocą rzepów mocuje się niektóre części wyposażenia wewnętrznego samochodów, a także elementy jak apteczka czy gaśnica. Służą również do porządkowania przewodów elektrycznych.

Gdzie znajdują użytek taśmy rzepowe?