Jakie taśmy najlepiej nadają się do klejenia szyldów?

montaż z użyciem taśmy dwustronnej

Szyldy są jednym z najlepszych sposobów na przyciągnięcie uwagi klientów oraz zapewnienie rozpoznawalności danej marce. Praktycznie każdy lokal użytkowy oraz siedziba firmy jest oznaczona odpowiednio dobranym szyldem. W wielu przypadkach najbardziej problematyczne jest jego zamocowanie. Przykręcenie go za pomocą wkrętów jest w wielu przypadkach niemożliwe, ponieważ mogłoby spowodować uszkodzenie ścian, jak i samego szyldu. Do tego na powierzchni reklamy powstałyby nieestetyczne ślady. Aby stworzyć trwałe i niewidoczne gołym okiem połączenie między szyldem a ścianą, najlepiej wykorzystać taśmę.

Jaka taśma sprawdzi się najlepiej do przyklejenia szyldu reklamowego?

Chcąc zamocować szyld za pomocą taśmy, należy najpierw sprawdzić, który z dostępnych rodzajów sprawdzi się najlepiej. Wbrew pozorom nie każda taśma jest taka sama, a każdy model charakteryzuje się nieco odmiennymi właściwościami. W przypadku szyldów najlepszym wyborem jest taśma dwustronnie klejąca z nośnikiem piankowym. Zbudowana jest z nośnika z pianki poliuretanowej dwustronnie pokrytego klejem akrylowym. Decydując się na zakup tego rodzaju taśmy, należy zwrócić także uwagę na symbol produktu.

Obecnie dostępne są taśmy dwustronnie klejące z nośnikiem piankowym dedykowane do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego. W zależności od tego, w jakim miejscu ma zostać przyklejony szyld, konieczne jest wybranie odpowiedniego rodzaju produktu. Dzięki piankowemu nośnikowi taśma ta sprawdzi się świetnie także w przypadku nierównych powierzchni.  Charakteryzuje ją duża początkowa siła klejenia, co sprawia, że przyklejony szyld nie będzie się odklejał i nie ulegnie uszkodzeniu. Taśmy z nośnikiem piankowym są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie rwą się podczas naklejania. Klej akrylowy jest wysoce odporny na promieniowanie UV, nie traci swoich właściwości.

Jakie taśmy najlepiej nadają się do klejenia szyldów?